Neginčytinas faktas, kad pėdos – svarbiausia mūsų kūno dalis, viso kūno pamatas, kuris kasdien turi atlaikyti didelį krūvį ir spaudimą. Kasdien stovime ant kojų, vaikštome kojomis, intensyviai mankštinamės ir pan. Kitaip tariant, kojos dalyvauja visuose kasdienės veiklos procesuose. O medikų teigimu, kiekvienas žingsnis yra sudėtingas kaulų, sąnarių ir kitų audinių darbas, todėl pavargusios kojos dažnai mums apie tai praneša skausmu, patinimu ar jaučiamu nuovargiu. Tiesa, diskomfortas gali pasijausti ne tik pėdų ar kojų srityje, bet ir visame kūne.
Kaip padėti savo pėdoms? Vienas iš naujesnių būdų – masažuoti jas mūvint masažuojančias šlepetes. Palepinę savo pėdas, pastebėsite ir pagerėjusią sveikatos būklę:
- Sumažėjusį stresą ir įtampą.
- Atsipalaidavusius kūno raumenis.
- Sumažėjusias virškinimo problemas.
- Sumažėjusius galvos skausmus.
- Geresnę bendrą savijautą ir geresnę miego kokybę.
Nors iš pirmo žvilgsnio pėdos atrodo atskira kūno dalis, tačiau ji itin veikia visą kūną. Ne veltui sakoma, „kokia pėdos padėtis, tokia – ir viso kūno“. Medikai daugybę sutrikimų sieja su pėdomis ir jų padėtimi. Pavyzdžiui, jeigu pėda akivaizdžiai krypsta į kurią nors pusę, tai veikiamas kelio sąnarys (vidinė jo dalis išsitempia, o išorinė – trinasi) ir klubo sąnarys (išorinė jo dalis išsitempia, o vidinė – trinasi), todėl nukenčia stuburas, gali atsirasti sąnarių skausmai, prasidėti uždegiminiai procesai ir pan. Tokiais atvejais būtina skirti dėmesio savo pėdoms – taisyklingai jas statyti, saugoti nuo perkrovų.
Beje, pėdose yra aktyvių, su vidaus organais susijusių taškų, kuriuos stimuliuojant teigiamai paveikiamas visas organizmas, sklandžiau funkcionuoja vidaus organai. Todėl pėdų masažas – puikus būdas sumažinti streso daromą žalą, įtampą, nuslopinti negatyvią energiją.
Taigi tik atkreipę dėmesį į savo pėdas, galėsime numatyti artėjančias ligas ir užkirsti kelią jų atsiradimui. Ar žinote, kodėl verta išbandyti masažuojančias šlepetes? Nes jos – lepina pėdas, nuo kurių priklauso ir bendra fizinė bei dvasinė sveikata:
- Pėdų padėtis lemia viso kūno laikyseną, o deformuotos pėdos – kelių, klubo, stuburo skausmų padarinys.
- Nuo pėdų padėties priklauso dubens padėtis.
- Pėdose esančios nervų galūnėlės, jei funkcionuoja tinkamai, palengvina širdies veiklos darbą.
- Tinkamai dirbantys raumenys, kurie judina pėdas, mažiau apkrauna kojų venas.
- Nuo pėdų sąlyčio su žeme priklauso ir tam tikros smegenų srities, atsakingos už pusiausvyrą, veikla, netgi regėjimo kokybė.
Sunku suabejoti, kad vienas iš paprasčiausių dalykų, padedančių pėdoms atsipalaiduoti – masažuojančios šlepetės. Ar jums neatrodo puiku, jog savo savijautą galite kontroliuoti patys, be pašalinių įsikišimo, medikamentų vartojimo ir visiškai nekenksmingai? Su masažuojančiomis šlepetėmis galite tai išbandyti! Pėdų masažas stimuliuoja organizmo kraujotakos, limfines ir hormonines sistemas, padeda imuninei sistemai ir palaiko gyvybinę energiją.