Sveikata

Šokėja Agnė Kavaliauskaitė: „Šlepečių atsiradimas namuose palengvino savijautą“

Šokėja Agnė Kavaliauskaitė Mis Lietuva 2014

Visame pasaulyje jau eilę metų naudojamas taškinis masažas, arba akupresūra, kuri padeda pasveikti nuo įvairiausių ligų, tačiau pasinaudoti jos teikiamais privalumais skuba ne kiekvienas. Pirštų pagalba masažuodami vieną ar kitą tašką pėdose galime sustiprinti imunitetą, nugalėti skausmą, netgi pagerinti savijautą. Kaip teisingai tai padaryti?

Apie didelį fizinį darbo krūvį, tenkantį kojoms ir pėdoms, sveikatos bei sveikos gyvenseno laidoje „Sveikas rytojus“ pasakojo šokėja, 2014-ųjų metų Mis Lietuva Agnė Kavaliauskaitė, savo įkurtoje studijoje mokanti mergaites baleto meno.

Kaip teigė moteris, ilgametė darbo specifika privertė kojas ir pėdas prižiūrėti atidžiai.

„Šokėjams pėdos yra be galo svarbios. Jos yra ypatingas darbo įrankis. Manau, yra labai daug tiesos teiginyje, kad pėdose slypi visi kūno taškai. Kai patiriu didelį darbo krūvį, mano blauzdos tampa skausmingos, jose susikaupia nemažai įtampos. Grįžusi namo atsigulu ant sofos ar lovos ir visuomet stengiuosi kojas laikyti pakeltas aukštyn, kad susinormalizuotų joje esanti kraujotaka. Pasinaudoju pėdų vonelėmis, kurios atpalaiduoja kojų raumenis ar paprašau vyro, kad kartais ir jis savo rankomis jas pamasažuotų“, – apie kojų priežiūrą pasakojo šokėja A. Kavaliauskaitė.

Žinoma moteris į pagalbą pasitelkia ir įvairiausius akupresūrai skirtus daiktus.

Agnė Kavaliauskaitė

„Pas mus namuose galima rasti įvairiausių guminių ir medinių masažuoklių. Kai naudoji masažines šlepetes ar kitokius masažuoklius, visas spaudimas šiek tiek sumažėja ir pasijaučia geras rezultatas“, – kalbėjo A. Kavaliauskaitė.

Akupresūrai galima panaudoti ir pusbrangius akmenis. Mokslininkai sukūrė specialią avalynę, kuri sujungia kinų masažo ir modernios terapijos principus – tai rankų darbo šlepetės su natūraliais akmenimis, skirtais pėdų taškams stimuliuoti. Joms naudojamas ne tik baltasis marmuras, bet ir nefritas, sudarytas iš cinko, magnio, geležies ir kitų gyvybiškai svarbių medžiagų, o juodasis bazaltas sukuria magnetinį lauką, skleidžiantį neigiamo krūvio elektronus, kuriais įkraunamas organizmas.

Anot pašnekovės, tokių šlepečių atsiradimas namuose kur kas palengvino ne tik savijautą, bet ir kasdienę rutiną.

„Neseniai atradau masažuojančias šlepetes. Jos yra pagamintos iš specialių pusbrangių akmenų. Kol ruoši vakarinę arbatą, gali į šlepetes įsispirti ir tuo pačiu organizmui suteikti didelę naudą. Reikėtų pradėti nuo kelių minučių, vėliau šiek tiek tą avėjimo laiką pailginti. Pradžioje akmenukų spaudimas šiek tiek jautėsi, bet galiausiai prie jo pripratau. Toks dalykas namuose sutaupo mano laiką, nes nereikia specialiai keliauti į masažo kabinetą ir masažuoti pėdas. Šlepetes su akmenukais netgi kartais naudoju būdama darbe. Kai turiu pertraukėlę tarp pamokų, stengiuosi greitai jas apsiauti ir pasivaikščioti po salę“, – pasakojo Agnė.

Kaip teigė žinoma moteris, pėdas ji palepina ne tik po įtemptos darbo dienos, bet ir darbo metu stengiasi jų nepertempti.

„Mes, šokėjos, pėdų priežiūrai skiriame ypatingą dėmesį. Jas tausojame, atliekame apšilimų pratimus. Po darbo ir repeticijų susikaupusios įtampos pėdos taip pat turi būti prižiūrimos ir atpalaiduojamos. Dėkoju likimui, kad dar neturėjau jokios traumos“, – kalbėjo šokėja A. Kavaliauskaitė.

Pasak tradicinės kinų medicinos gydytojo Alfredo Maruškos, atitinkamo pėdos taško dirginimas stimuliuoja energiją apie tą organą, taip suteikiant daugiau galios paskatinti jį išsigydyti patį.

„Kiekviena kūno dalis, zona turi informacijos apie visą kūną. Gydymui ir diagnostikai pėda yra patraukliausia ir prieinamiausia vieta. Ji yra atspindys visų mūsų organų ir jų sistemų. Pėdos priekyje galime rasti širdies zoną, jos šonuose – plaučių. Pėdos pradžios vidurys atitinka lytinių organų ir gimdos zoną, kulne randama skrandžio zona, o pėdos viduryje – žarnynas. Labai didelė zona yra skirta virškinamajam traktui. Jei, pavyzdžiui, suskaudo širdies plote, pėdoje galime rasti reanimacinius taškus“, – apie pėdų sandarą pasakojo tradicinės kinų medicinos gydytojas A. Maruška.

Alfredas Maruška

Kaip teigė specialistas, pėdose esantys taškai ir jų stimuliavimas gali pasitarnauti keliais atvejais.

„Reikėtų išskirti tris momentus. Pirmas, kai mes turime pėdų problemų. Kaip ir galvos smegenys, pėdos dirba nuolat: mes judame, gyvename stovėdami ir vaikščiodami. Antras dalykas, pėdose yra randamos refleksinės zonos, kurios paveikia visą organizmą. Jos gali tapti puikia profilaktika, naudojama gydymui ir skausmingų taškų atsiradimui. Ir trečias momentas, kai pėdas mes galime panaudoti kaip greitą pagalbą, jei turime kokių ūmių situacijų“, – kalbėjo A. Maruška.

21-oje šalyje atlikti išsamūs tyrimai leidžia teigti, kad pėdų taškų masažas sustiprina bet kurios terapijos ar gydymo poveikį. Tiesa, profesionalaus pėdų masažo pačiam sau atlikti nepavyks, nes laikyti pėdą nepatogu, nepavyks atsipalaiduoti.

Anot tradicinės kinų medicinos gydytojo, pėdų taškų stimuliavimui gali pasitarnauti labai naudingos ir lengvos profilaktinės priemonės. Pavyzdžiui, tokios, kaip jau minėtos masažinės šlepetės.

„Profilaktikai tinka naudoti šlepetės, pasivaikščioti po akmenuotą paviršių. Man labiausiai patinka kankorėžiai, kuriuos galima tiesiog supilti į dėžutę, ją pasistatyti ir ten pastovėti, pavyzdžiui, kelias minutes valant dantis“, – apie pėdų taškų stimuliavimo būdus pasakojo A. Maruška.

Kaip teigė pašnekovas, Lietuvoje taip pat galima pasinaudoti ir jau paruoštu pėdų masažo taku arba pasidaryti jį ir patiems.

„Birštone galima rasti fantastišką Kneipo taką, kuris sudarytas iš kontrastuojančių paviršių. Viena mano pacientė, kuri kentėdavo nuo įvairių skausmų, išeidavo į laiptinę ir pastovėdavo ant šepečio prie durų, ant šaltų laiptų ir tuomet grįždavo į karštą vonią. Savo Kneipo taką ji pasidarė tiesiog laiptinėje ir vonioje“, – pasakojo specialistas.

Anot gydytojo, gera kraujotaka, medžiagų apykaita ir visa sveikata prasideda nuo kojų.

„Kinų medicinoje sakoma, jei serga kairėje – gydyk dešinėje, serga viršuje – gydyk apačioje. Vadinasi, kalbant apie natūralios medicinos gydymo būdus, jeigu turime negalavimų galvos srityje, tai turime pradėti gydymą nuo pėdų“ , – mintimis dalinosi A. Maruška.