Sveikata

Simona Burbaitė: „Jos suteikia lengvumo jausmą ir malšina skausmą“

Simona Burbaitė

Žiemą žmonės dažnai pamiršta pasirūpinti savo pėdų ir kojų sveikata. Svarbu suvokti, kad pėdos yra labai svarbi kūno dalis, nes jos yra pagrindas, ant kurio mes stovime. Nešiodami netinkamą avalynę ar skirdami per mažai dėmesio pėdų priežiūrai, galime iššaukti rimtus pėdos sutrikimus, kurie gali paveikti mūsų mobilumą.

Žinoma nuomonės formuotoja, didžėjė Simona Burbaitė sveikatos ir sveikos gyvensenos laidoje „Sveikas rytojus“ atskleidė visai nesenai supratusi, kaip svarbu yra prižiūrėti savo kojas, pėdas ir pasirinkti tinkamą avalynę.

Pasak moters, didžiausius pėdų skausmus ji pradėjo jausti dalyvaudama naujame šokių projekte Argentinoje, kuris iš jos pareikalavo didelės fizinės ištvermės.

„Argentinoje buvo tikrai sunku. Repetuodavome kiekvieną dieną po 12 valandų, o oro temperatūra būdavo beprotiškai aukšta. Tai buvo didelis ir intensyvus iššūkis, ne tik mano kūnui, bet ir kojoms. Nors prieš išvykstant į Argentiną specialiai siuvausi šokių batelius, jie nepadėjo išvengti didelio kojų ir pėdų skausmo. Jaučiau, kaip mano pėdos tiesiog degė“, – pasakojo S. Burbaitė.

Žinoma nuomonės formuotoja atviravo, kad jaučiamą skausmą ji bandė numalšinti įvairiomis priemonėmis.

„Dėl jaučiamo skausmo negalėjau avėti net sportbačių. Pirmas dalykas, kurio norėdavau vos grįžusi į viešbutį, tai pėdų masažas. Šie masažai padėdavo atsipalaiduoti, pasijusti geriau ir sumažindavo skausmą. Projekto filmavimo metu patyriau ir šonkaulių traumą. Norėdama nuslopinti visus šiuos skausmus, išbandžiau šildomus tepalus, kurie padėjo ne tik mano pėdoms bet ir patirtai traumai gydyti“, – skausmo mažinimo metodais dalinosi Simona.

Anot S. Burbaitės, pradėjus užsiiminėti sportu ji atrado ir dar vieną paprastą metodą, padedantį atsipalaiduoti.

„Esu girdėjusi, kad pėdose yra labai daug jautrių taškų, kuriuos spaudžiant atsipalaiduoja ir kitos įsitempusios kūno vietos. Kadangi laisvalaikiu daug sportuoju tiek salėje, tiek bokso treniruotėse, esu atradusi labai veiksmingą dalyką, padedantį atpalaiduoti išvargusį kūną. Tai – masažinis kamuoliukas. Pavyzdžiui, kai jaučiu stresą, pėdų skausmą arba mano kūnas yra įsitempęs, šis masažinis kamuoliukas yra puikus dalykas, padedantis man ir mano kūnui pailsėti“, – pasakojo moteris.

Simona atskleidė, kad neseniai atrado ir dar vieną unikalų pėdų atpalaidavimo būdą.

„Nesenai gavau dovanų masažines šlepetes su akmenukais. Šios šlepetės ne tik gražiai atrodo, bet yra labai naudingos pėdoms. Šlepetėse esantys akmenukai yra natūralus, tad jie puikiai stimuliuoja pėdas ir suintensyvina jautriuosius pėdų taškus“, – apie masažines šlepetes kalbėjo S. Burbaitė.

Pasak moters, kiekvienas turėtų atidžiai rūpintis pėdų bei kojų sveikata.

„Mes skiriame per mažai dėmesio kojoms ir pėdoms. Kadangi esu didžėjė ir dažniausiai dirbu naktimis, visada turiu stovėti, o kartais net po 7 ar 8 valandas su pertraukomis. Šis mano darbas tikrai neprisideda prie geros mano kojų ir pėdų sveikatos. Kai po darbų grįžtu namo, stengiuosi palepinti savo pėdas, uždėdama ant jų kaukes arba avėdama masažines šlepetes. Visos šios priemonės iš karto suteikia mano pėdoms lengvumo jausmą ir sumažina skausmą. Svarbu suvokti, kad kojos mus neša per gyvenimą, tad turėtumėme būti joms labai dėkingi“, – pėdų ir kojų sveikatos gerinimo paslaptimis dalinosi moteris.