Sveikata

Kokie žmonės dažniau susiduria su kojų ir pėdų nuovargiu bei skausmu?

Renata Mingilė

Masažo specialistė ir „Masažo miesto“ vadovė Renata Mingilė pateikė atsakymą į šį klausimą. „Dažnausiai nuo pėdų funkcijų sutrikimų kenčiantys žmonės yra tie, kurie dirba sėdimą darbą, mažai juda, neteisingai sportuoja arba nešioja netinkamą avalynę, pavyzdžiui, aukštakulnius. Svarbu suvokti, kad pėdos, ypatingai jos skliautas, laiko visą mūsų kūno svorį. Pėdos skliaute yra daugybė raiščių, raumenų, sausgyslių ir kitų darinių. Kitas svarbus niuansas yra mūsų pirštai, kurie yra atsakingi už pusiausvyrą. Kai mes vaikštome, pirštai tarsi įsikabina į žemės pagrindą ir taip prisideda prie mūsų kūno svorio laikymo. Svarbu pabrėžti, kad mūsų pėdoje ir čiurnoje yra 33 sąnariai, iš kurių tik 20 yra paslankūs. Jei naudojame netinkamą avalynę, tų 20–ies sąnarių funkcionavimas gali žymiai sumažėti“, – pasakojo R. Mingilė.

Masažo specialistė atskleidė, kad prie kojų ir pėdų sveikatos gerinimo, prisidėti gali ir gydomoji masažo programa. Pasak moters, šis būdas padeda pagerinti įvairias organizme atliekamas funkcijas ir pėdos skliauto raumenis.

„Klasikinio gydomojo pėdų masažo metu yra gerinama medžiagų apykaita, kraujotaka ir audiniuose yra geriau įsisavinamas deguonis. Visų šių funkcijų puoselėjimas yra labai svarbus pėdos skliauto raumenims. Jei patiriate didelį fizinį krūvį, rekomenduotina yra daryti visos galūnės masažą, tačiau padėti gali ir paprasti raumenų tempimai. Nors komerciniais tikslais pėdų ir kojų masažas yra išskiriamas į skirtingas kategorijas, fiziologiškai to daryti nereikėtų, nes mūsų audiniai, sausgyslės ir raiščiai – viena didelė bendra sistema“, – kalbėjo specialistė.

Naujausi tyrimai rodo, kad masažuojant pėdas gali sustiprėti mūsų imuninė sistema ir sumažėti jaučiamas pėdų skausmas. Dėka pėdų masažo savybės stimuliuoti yra sutvarkomos tos organizmo dalys, kuriose yra sutrikęs energijos tekėjimas. Jis padeda atgauti pusiausvyrą ir subalansuoja visas organizmo sistemas.

Masažo specialistė R. Mingilė atskleidė, kad pėdos turi jautriuosius savo taškus, tačiau paprastam žmogui juos atrasti yra sudėtinga.

„Pėdose yra daug biologiškai aktyvių taškų, kurie neurorefleksiniu būdu veikia vidaus organus. Judindami pėdas padedame veniniui kraujui grįžti į širdį ir tai lemia mūsų geresnę savijautą ir kojų bei pėdų būklę. Tačiau pačiam žmogui aptikti jautriuosius pėdų taškus yra ganėtinai sudėtinga, todėl tam yra pasitelkiamos įvairios priemonės, kaip masažinės šlepetės, ar dygliuoti kamuoliukai“ , – apie jautriuosius pėdų taškus pasakojo masažo specialistė.

Gydytoja R. Mingilė išskyrė masažines šlepetes ir teigė, kad jose esantis taškinis pėdų atpalaidavimo mechanizmas buvo sukurtas vienoje iš Azijos šalių.

„Taškinio masažo mokslas atkeliavo iš pačios Kinijos, kurioje vyksta be galo daug atradimų. Masažinės šlepetės, padengtos akmenukais, yra skirtos kraujo ir kraujotakos stimuliavimui. Kuo geresnis deguonies įsisavinimas ir audinių mityba, tuo mūsų raumenys, raiščiai bei kitos dalys tampa sveikesnėmis“, – kalbėjo moteris.

Šias žinias šiuolaikiniai mokslininkai sugebėjo pritaikyti žmogaus savipagalbai. Remdamiesi senovės kinų mokslu, jie sukūrė specialią avalynę, kuri sujungia kinų masažo ir moderniosios terapijos principus. Ši sukurta avalynė – rankų darbo šlepetės su natūraliais akmenimis, kurie yra skirti pėdų taškams stimuliuoti.

Šlepetėms sukurti yra naudojamas ne tik baltasis marmuras, bet ir nefritas, sudarytas iš cinko, magnio, geležies ir kitų gyvybiškai svarbių medžiagų, o juodasis bazaltas sukuria magnetinį lauką, skleidžiantį neigiamo krūvio elektronus, kuriais yra įkraunamas organizmas.

Mingilė pabrėžė, kad pėdų priežiūra turėtumėme rūpintis kiekvienas, nes jos yra svarbios ne tik bendrai žmogaus sveikatai, bet ir mūsų estetiniam grožiui.

„Pėdos yra unikalus organas, kuris yra atsakingas ne tik už gerą sveikatą, bet ir už estetinę išvaizdą. Aktyvindami pėdų kraujotaką ir limfotaką, mes padedame limfai nutekėti ir taip geriname savo odos būklę bei mažiname celiulitą. Taip pat, judinant pėdas, mes aktyviname ir blauzdos raumenis, geriname jų kraujotaką. Iš blauzdos raumenų informacija yra perduodama į šlaunų sritį, kurioje yra gerinama mūsų odos būklė. Taigi, pėdų masažas gali turėti įtakos ne tik sveikatai, bet ir grožiui“ , – pasakojo specialistė.