Sveikata

Stilistas Joringis Šatas šokių projekte patirtas traumas gydosi akupresūros pagalba

Stilistas Joringis Šatas

Akupresūra yra tradicinis Rytų medicinos sveikatinimo būdas, pagrįstas aktyviųjų taškų dirginimu. Juos masažuojant galima padėti organizmui geriau jaustis. Apie atrastą akupresūros naudą laidoje „Sveikas rytojus“ pasakojo vieno televizijos šokių projekto dalyvis, stilistas Joringis Šatas. Žinomui stilistui – vos 28-eri, tačiau kaip pasakoja Joringis, po intensyvių treniruočių ir patirtų traumų jį ėmė kamuoti kojų skausmai.  

Dalyvaudamas šokių projekte pajaučiau pirmuosius raumenų ir kitų kūno dalių skausmus. Mano mama turi problemų su kojomis ir, matydamas, kaip jai sunku, supratau, kad reikia nelaukti kol bus blogai ir susirūpinti jau dabar“, – pasakojo J. Šatas.

Stilistas dalinosi, kad didelę dalį laiko praleidžia ant kojų: darbe reikia vaikščioti po parduotuves, važinėti į fotosesijas, ten daug judėti filmavimuose, kartais, net ir bėgioti. Tad, kaip pats sako, viskas po truputį susiveda į kojų sveikatą.

„Iš pradžių kojų sveikata pradėjau rūpintis su kineziterapeuto pagalba, vėliau stengiausi jas ilsinti namų sąlygomis: mirkyti šiltame vandenyje, ilgesnį laiką pagulėti kojas laikant iškeltas. Bet situacija labiausiai pagerėjo vasarą būnant prie jūros, kai daugiau vaikščiojau ant smėlio, pajūrio akmenukų“, – dalinosi J. Šatas.

Vyras pasakojo, kad visai neseniai draugai padarė jam staigmeną ir padovanojo masažines šlepetes. Šlepečių esmė yra vidinis jų padas, dengtas natūraliais akmenukais.

„Iš pradžių vaikščioti šiek tiek sunku, reikia priprasti prie jausmo, kai akmenukai spaudžia padus, bet poveikis ir pojūčiai viską atperka. Nemaniau, kad akupresūra gali turėti tokią didelę naudą organizmui“, – kalbėjo J. Šatas.

Stilistas pasakojo, kad anksti pradėti rytą jam – labai sunku, tad šlepetės tapo savotišku ryto ritualu, kuris padeda greičiau išsibudinti ir tapti žvalesniu.

Joringis taip pat dalinosi, kad ilgesniam laikui važiuojant iš namų, šlepetes būtinai pasiima kartu, mat kelios minutės avint jas prilygsta geram kojų masažui.

Masažuotojas Juozas Dapšauskas Daugiau apie bioaktyvius taškus pėdose ir tai, kad jie yra išsidėstę tam tikra tvarka ir atspindi sumažintą anatominę viso organizmo sandarą dalinosi ir sveikuolis, masažuotojas Juozas Dapšauskas.

 Žmogus yra taškų ir santykių visuma – santykių tarp skirtingų organų, kvėpavimo, mitybos, raumenų darbo. Liečiant kūną, nervinės ląstelės neuronais perduoda informaciją į centrinę nervų sistemą. Spaudžiant konkrečius taškus, kurie dar labiau mus sudirgina arba nuramina, vyksta procesai, kurių metu galime ieškoti harmonijos tarp skirtingų organizmo sistemų. O pėdose esančių taškų spaudimas turi įtaką visų žmogaus organų veiklai, nuima įtampą, organizmas nurimsta ir pradeda gydomąjį darbą“, – kalbėjo J. Dapšauskas.

Masažuotojas J. Dapšauskas laidoje pasakojo, kad nuvykusi prie jūros, jo žmona, mėgsta vaikščioti ant akmenukų, kas, kartais, yra gali būti šiek tiek nemalonu, nes kojos nėra pratusios prie tokio tipo dirginimo, bet šis ritualas turi gydomąjį poveikį ir yra naudingas mūsų organizmui.

„Akmenys turi skirtingas energetines galias. Per amžių amžius susiformavusios uolienos įgauna tam tikrą energetinę informaciją, kurią mes galime iš jų paimti“, – pasakojo sveikuolis J. Dapšauskas.

Kineziterapeutas Dominykas Pusvaškis

Spaudomi konkretūs aktyvieji taškai siunčia impulsus į pažeistą kūno dalį, organą ar ląsteles, yra suaktyvinami organizmo savigydos procesai. Pasak kineziterapeuto Dominyko Pusvaškio, tuomet gerėja kraujotaka, medžiagų apykaita, endokrininės ir limfinės sistemos veikla.

„Tai gali būti susiję su vidaus organais, tokiais kaip žarnynas, kepenys. Vienas organizmo vietas galime stimuliuoti, kitas – atpalaiduoti, taip pat ir pėdas. Daug laiko praleidžiame vaikščiodami, stovėdami, per tą laiką pėdos pavargsta ir mums reikia nepamiršti jomis pasirūpinti“, – kalbėjo D. Pusvaškis.

Kineziterapeutas D. Pusvaškis taip pat išskyrė, kad stimuliuodami pėdas, vaikščiodami ant nelygaus paviršiaus: akmenukų, kankorėžių, smėlio, mes aktyviname visą savo organizmą bei pasidalino patarimu, kaip nesudėtingai padėti savo organizmui namų sąlygomis.

„Tai yra rytų medicinos specialistų sukurtos šlepetės, kurios atitinka mūsų pėdų biologinius taškus. Natūralūs akmenukai stimuliuoja pėdose esančius biologiškai aktyvius taškus, taip natūraliai veikdami ir teigiamai aktyvuodami visą mūsų organizmą bei atpalaiduodami minkštuosius audinius pėdose“, – kalbėjo gydytojas.

Masažinės šlepetės sujungia kinų masažo ir modernios terapijos principus, todėl svarbu, kokios medžiagos naudojamos joms gaminti.

Rankų darbo šlepetėse su natūraliais akmenimis pėdų taškams stimuliuoti naudojamas ne tik baltasis marmuras, bet ir nefritas, sudarytas iš cinko, magnio, geležies ir kitų gyvybiškai svarbių medžiagų, o juodasis bazaltas sukuria magnetinį lauką, skleidžiantį neigiamo krūvio elektronus, kuriais įkraunamas organizmas.