Sveikata

Pėdose slypi šimtai aktyvių taškų: neįtikėtina, kokią naudą sveikatai turi jų stimuliavimas

Nerijus Brazdziunas masazines slepetes | refleksologija

Rytų medicina jau prieš tūkstančius metų atrado akupunktūros ir akupresūros naudą žmogaus sveikatai. Tikslingai stimuliuojant visame kūne išsidėsčiusius aktyvius taškus, galima pagerinti organizmo veiklą, kraujotaką, suaktyvinti vidinius organus, sustiprinti imuninę sistemą bei pagerinti bendrą žmogaus savijautą. Akupunktūra atliekama su specialistų pagalba, tačiau akupresūros metodus kiekvienas gali lengvai išbandyti namuose. Ypač pasirenkant specialią avalynę, pritaikytą būtent pėdose esantiems refleksogeniniems taškams.

Taškinis masažas nuo gilios senovės Rytų medicinoje yra vienas pagrindinių būdų, siekiant pagerinti organizmo veiklą ir žmogaus sveikatą. Nors aktyvūs taškai išsidėstę per visą kūną, visgi didelis dėmesys yra skiriamas pėdoms, mat jose slypi daugiau nei 600 akupunktūros taškų, darančių įtaką visiems vidaus organams. Vadovaujantis šiuo principu šalyje išpopuliarėjo ir Kneipo filosofija bei refleksoterapiniai takai, kuomet basomis galima pasivaikščioti skirtingais paviršiais: nuo švelnios žolės, iki šiurkščių kankorėžių ar akmenėlių.

„Akupresūros pagalba stimuliuojant pėdas, kuriose yra visi refleksogeniniai taškai, mes galime suaktyvinti viso organizmo gyvybines funkcijas. Taip galime sumažinti skausmines dalis, esančias skirtingose kūno dalyse bei sumažinti susikaupusią įtampą mūsų visame organizme“, – teigia kineziterapeutas Nerijus Brazdžiūnas.

Pasak vienos pirmųjų akupunktūros specialisčių šalyje, sveikos gyvensenos knygų bendraautorės, gydytojos Danguolės Vasiliauskienės, žvalumą ir sveikatą palaikyti yra itin paprasta. Žmogaus organizme yra daugybė taškų, kuriuos stimuliuojant galima daryti poveikį vidaus organams ir net atitolinti senatvę. Akupresūros, spaudžiant taškus, metodą kiekvienas gali lengvai išbandyti namuose, ypatingai pasirenkant specialiai tam sukurtas masažines šlepetes.

„Nustatyta, kad būtent pėdose yra 72 tūkst. nervinių galūnėlių ir daugybę aktyvių taškų, kuriuos dirginant stimuliuojami vidaus organai, nervų sistema. Galima masažuotis senais buhalteriniais skaitliukais, galima šepečiu trinti pirštų galus ir pėdas, o dabar yra sukurti geresni ir gražesni dalykai – kaip masažinės šlepetės su skirtingais natūraliais akmenimis, kurie yra atrinkti pagal senovės rytų mediciną“, – tvirtina gydytoja Danguolė Vasiliauskienė.

Danguole Vasiliauskiene

Kiekvienas biologiškai aktyvus taškas, esantis pėdose, yra susijęs su skirtingu organu ir atlieka skirtingą funkciją. Avint specialiai tam pritaikytas masažines šlepetes, nereikia atlikti jokių papildomų veiksmų. Jos veikia savaime ir leidžia rezultatą pajusti itin greitai. Tokios masažinės šlepetės yra nepamainomas dalykas dirbantiems sėdimą, stovimą ar sunkų fizinį darbą. Aktyviai masažuodamos jos veikia pėdose esančius taškus bei padeda ne tik pagerinti kraujotaką, bet ir sumažinti kojų, pėdų ir nugaros skausmus.

„Jeigu per dieną dirbam stovimą darbą, kaip chirurgai, kirpėjai ar kitų specialybių žmonės, kurie ilgai stovi per dieną, tai grįžus namo tikrai galima apsiauti tokias šlepetes, kad ir su kojine, kol pėda pripras prie spaudimo. Tačiau vakare, prieš miegą, reiktų ilgiau jas avėti, valandą ar net pusantros ir ypatingai atkreipti dėmesį į pirštų galus, nes ten slypi taškai, turintys ryšį su smegenimis“, – teigia gydytoja D. Vasiliauskienė.

Masažinės šlepetės sujungia kinų masažo ir moderniosios terapijos principus, todėl svarbu, kokios medžiagos naudojamos joms gaminti. Štai rankų darbo „Sveikos pėdutės“ masažinėse šlepetėse su natūraliais akmenimis pėdų taškams stimuliuoti naudojamas nefritas, juodasis bazaltas ir baltasis marmuras. Būtent jie sukuria magnetinį lauką ir skleidžia neigiamo krūvio elektronus, kuriais įkraunamas organizmas.

„Kuomet mes kalbame apie masažinėse šlepetėse esančius natūralius akmenis, tai yra atskiras mokslas, vadinamas litoterapija. Jeigu žmogus per dieną nueina mažai, iki 3 tūkst. žingsnių, tokių šlepečių naudą galima pajusti jau po 20-30 min. jų avėjimo“, – sako kineziterapeutas N. Brazdžiūnas.

Akupresūra – tai visiškai saugus, paprastas ir efektyvus būdas stimuliuoti organizmo galias, pagerinti bendrą savijautą ir gydyti ligas. Šiuo metu akupresūra yra paplitusi visame pasaulyje ir yra naudojama, derinant kartu su kitomis gydymo priemonėmis. Moksliškai yra įrodyta, kad akupresūra malšina skausmą, mažina nervų sistemos dirglumą ir atpalaiduoja spazmus. Net ir nežinant taškų išsidėstymo, trinant delnus, spaudant plaštakas, riešus, pėdas, vis tiek galima suteikti savo organizmui papildomų jėgų.

„Šiuo sudėtingu pandemijos laikotarpiu, mes visi turime daug baimių, jaučiame didelį stresą, dažną kamuoja ir nemiga. Visi dienos rūpesčiai, visos mintys neigiamai atsiliepia miego kokybei. Mes galime lengviau užmigti masažuodamiesi pėdas, o ypatingai jų pirštų galus“, – teigia gydytoja D. Vasiliauskienė.