Sveikata

Sveikatai stiprinti – refleksologinis pėdų masažas

Refleksologinis pėdų masažas

Refleksologinis pėdų masažas – ne tik atpalaiduojanti, bet ir organizmui itin naudinga procedūra. Gaji nuomonė, kad tai, kas naudinga sveikatai, nelabai skanu ar malonu. Laimei, yra išimčių.

Refleksologija grįsta šimtmečių išmintimi

Stiprinant sveikatą, pėdoms dėmesys skiriamas kone visose kultūrose ir nuo seniausių laikų. Apie jose esančius refleksologinius taškus puikiai žinojo senovės kinai, juos studijavo senovės indų gydytojai. Senovės Egipto piramidėse išlikę piešinių, kuriuose vaizduojami vienas kitam pėdas masažuojantys kariai. Pėdų refleksologiją taikė ir senovės romėnai bei graikai. Net ir mūsų protėviai gydydamiesi nepamiršdavo pėdų: praktikavo vaikščiojimą basomis po rasą, ką tik nupjautą žolę, kaitino kojas vandenyje… Nors pėdų refleksologijos žinios skaičiuoja tūkstantmečius, šiuolaikinė medicina šią gydymo praktiką iš naujo atrado tik XX a. pr. Už tai turime būti dėkingi Austrijoje dirbusiam amerikiečių gydytojui Williamui H. Fitzgeraldui ir amerikiečių fizioterapeutei Eunice D. Ingham. Pastarosios sudaryti pėdų refleksologinių taškų žemėlapiai naudojami ir šiomis dienomis.

Mūsų pėdose yra per 72000 nervų galūnėlių, taigi tai neįprastai jautri kūno vieta

Kaip veikia?

Pagal tradicinę kinų mediciną, mūsų gyvybę palaiko gyvybinė energija či. Ji po kūną cirkuliuoja specialiais kanalais, vadinamais meridianais. Deja, kartais energijos tėkmė sutrinka. Tuomet, atsižvelgiant į tai, kuris meridianas pažeistas, pajuntame atitinkamų organų negalavimus. Mūsų pėdose yra per 72000 nervų galūnėlių, taigi tai neįprastai jautri kūno zona. Čia esantys taškai atspindi visus kūno organus bei sistemas. Veikiant šiuos taškus, stimuliuojama gyvybinės energijos (či) tėkmė ir taip atkuriamas negaluojančio organo gebėjimas išgyti.

Platus taikymas

Refleksologinis pėdų masažas gali būti taikomas įvairiausiais tikslais – nuo galvos skausmo iki virškinimo problemų gydymo. Dažniausiai jis rekomenduojamas kamuojant lėtiniams skausmams, raumenų įtampai bei spazmams, nusilpus imuninei sistemai, jaučiant pervargimą, stresą, sergant psichikos ligomis, išsėtine skleroze, silpną sveikatą turintiems senjorams. Taikant taškinį pėdų masažą skatinama organizmo detoksikacija, spartėja kraujotaka, didėja žvalumas, gerėja nuotaika, greitėja medžiagų apykaita. Naudą jaučia net visiškai sveiki žmonės. Tiesa, yra būklių, kai pėdų refleksologijos taikyti nerekomenduojama: sergant vėžiu, epilepsija, akmenlige, grybeliu, komplikuotu diabetu, po operacijų ir užklupus ūminėms infekcijoms.

Kaip pritaikyti patiems?

Atlikti kokybišką taškinį masažą patiems sudėtinga, todėl esant galimybei geriausia kreiptis į specialistą. Jeigu tokios galimybės nėra, pirmiausia svarbu išstudijuoti refleksologinį pėdų žemėlapį, kad žinotumėte skirtingų pėdų zonų sąsają su atitinkamais organais. Masažuojant pėdas pereiti per visas zonas, jas braukiant ir spaudžiant nykščiu. Juo judėti lyg vikšras – pakelti nykščio galą, nuleidus paspausti ir taip tiesia linija slinkti pirmyn. Pastebėsite, jog kai kurie pėdų taškai yra skausmingi. Tai rodo atitinkamų organų veiklos sutrikimą, jų silpnumą. Tokius taškus reikėtų masažuoti ilgiau, stipriau. Svarbu prisiminti, kad masažuojant pėdas neliečiami randai, apgamai, nuospaudos ir kiti odos pažeidimai.

Itin paprastas būdas kasdien rūpintis pėdomis, o kartu ir bendra organizmo būkle, – masažinės šlepetės. Specialistai rekomenduoja išbandyti masažines šlepetes „Sveikos pėdutės“. Jų pade yra natūralių akmenėlių, kurių išdėstymas atitinka svarbiausius refleksologinius pėdų taškus. Taigi taškinį pėdų masažą patiriate tiesiog vaikščiodami po namus. Reguliarus masažinių šlepečių avėjimas atpalaiduoja, mažina kojose susikaupusią įtampą, skausmus, atkuria energijos pusiausvyrą organizme. Šlepetės „Sveikos pėdutės“ rekomenduojamos visiems, ypač dirbantiems stovimą ar sėdimą darbą.

Įdomu

  • Danijoje atlikti tyrimai atskleidė, kad pėdų refleksologiją išbandė apie penktadalis suaugusių žmonių. Dauguma jų procedūrai grįžta pakartotinai.
  • Įrodyta, kad refleksologija stiprina bet kurios kitos terapijos poveikį.
  • Moterys sako, jog taškinis pėdų masažas padeda slopinti PMS simptomus.
  • Refleksologinis masažas laikomas saugiausia papildoma medicinos priemone.
  • Pėdose yra per 600 akupunktūrinių taškų.

Jūratė Survilė, 2021 m. vasario 15 d.