Sveikata

Stimuliuojant pėdos taškus teigiamai veikiamas visas organizmas

Rasa masazines slepetes

Pėda, nors ir maža, bet yra labai svarbi ir sudėtinga kūno dalis. Ją sudaro net 26 kaulai, 33 sąnariai ir daugiau nei 100 raumenų, sausgyslių ir raiščių. Sugerdamos smūgius pėdos apsaugo įvairių kūno sistemų sveikatą, o jas apžiūrėjus įmanoma nustatyti daug ligų. 

Pėdų pakitimai gali turėti įtakos visam organizmui ir sukelti neigiamų pasekmių. Pasak gydytojo osteopato Rimanto Jakimavičiaus, tarp pėdų problemų, labiausiai paplitusios yra skliauto deformacijos.

„Pėdoje yra du skliautai – išilginis ir skersinis. Jie kartais tampa skausmo priežastimi pačioje pėdoje. Aišku, problemos gali keliauti aukštyn. Jei pėdos mechanika prasta, atsiranda problemos kelio sąnaryje, tada problema gali keliauti į klubo sąnarį ar net iki nugaros. Pėdoms kenkia netinkama avalynė. Prasta avalynė yra tokia, kuri yra visiškai plonytė, minkšta ir nestabili. Tokiu atveju, tie pėdos skliautai yra neprilaikomi“, – medicinos aktualijų laidoje „Sveikas rytojus“ pasakojo gydytojas osteopatas R. Jakimavičius.

Pėdų skliautai amortizuoja judesius, padeda vaikštant išlaikyti pusiausvyrą, tačiau, jei raumenys ir sausgyslės silpsta, pėda deformuojasi ir atsiranda plokščiapėdystė, sutrikdanti gebėjimą amortizuoti. Žmogus ima jausti ne tik skausmus kojose, bet ir viso kūno nuovargį. Nuolat į keliones po užsienį grupes lydinti kelionių ekspertė Rasa Almantienė įsitikino, kad savijauta labai priklauso nuo avalynės.

„Žmonėms, ypatingai keliaujantiems, labai aktualu turėti gerą avalynę, kuri nespaustų, negriaužtų, kad nebūtų nauja, ką tik nusipirkta. Pastebėjau, kad vyresnio amžiaus žmonės, jau po kelių ekskursijų grįžta nuvargę. Skundžiasi, kad skauda kojos, kad jaučia tokią įtampą“, – pasakojo UAB „Bauer Tour“ direktoriaus pavaduotoja R. Almantienė.

R. Almantienė labai domisi avalyne, nes būtent pastaroji gali užtikrinti ne tik patogų ir malonų keliavimą, bet pagelbėti ir visai bendrai organizmo savijautai.

„Aš visada sakau, kad pėdos yra mūsų kūno pagrindas. Juk mūsų pėdose yra virš 600 akupunktūros taškų, kuriuos stimuliuojant teigiamai veikiama visa organizmo sistema. Žmonės ne tik turėtų avėti teisingą avalinę, bet ir turėtų turėti masažines šlepetes, kad po ilgos darbo dienos galėtų atpalaiduoti kojas, nuimti įtampą, sumažinti skausmus. Aš kelionės metu visada patariu kartu vežtis masažines šlepetes“, – patarė R. Almantienė.

Apie masažines šlepetes pirmą kartą Rasa sužinojo lankydamasi Tolimųjų Rytų šalyse, kuriose didžiulis dėmesys skiriamas taškiniam pėdų masažui.

„Ten pėdų masažas labai vertinamas. Ypatingai didelį dėmesį Rytų šalyse skiria taškiniam masažui. Pėdose yra 72 000 nervinių galūnėlių. Jas stimuliuojant galima sumažinti skausmą ne tik kojose, bet ir daugybėje kūno vietų. Teko lankytis fabrike, kuriame ne tik gamina masažinius krėslus, bet ir masažines šlepetes, su tokiais specialiais gumbeliais. Kiekvienas gumbelis turi poveikį tam tikram organui mūsų organizme. Šlepetėse sistemingai sudėti akmenukai, kad kiekvienas akmenukas atitiktų tam tikrą tašką pėdose“, – pasakojo R. Almantienė.

Masažinės šlepetės sujungia kinų masažo ir modernios terapijos principus, todėl svarbu, kokios medžiagos naudojamos joms gaminti. Rankų darbo šlepetėse su natūraliais akmenimis pėdų taškams stimuliuoti naudojamas ne tik baltasis marmuras, bet ir nefritas, sudarytas iš cinko, magnio, geležies ir kitų gyvybiškai svarbių medžiagų, o juodasis bazaltas sukuria magnetinį lauką, skleidžiantį neigiamo krūvio elektronus, kuriais įkraunamas organizmas.

„Pati esu išbandžiusi masažines šlepetes su natūraliais akmenimis. Tie akmenukai, į kuriuos remiasi pėdos, ne tik pagerina viso organizmo veiklą, bet ir nuima skausmus. Ypatingai nuima įtampą, žmogus atsipalaiduoja. Jis jau sekančią dieną jaučiasi gyvybingesnis, jis jau nori keliauti, šypseną matai jo veide“, – apie savo patirtį avint masažines šlepetes pasakojo R. Almantienė.

Pėdų masažas, ypač akupresūrinis, mažina streso poveikį, šalina nuovargį, lengvina alergijos simptomus, nugaros raumenų, sąnarių skausmus. Naujausi tyrimai rodo, kad reguliariai vaikštant, ypač avint tinkamai pritaikytą avalynę, ir masažuojant pėdas, galima šių bėdų išvengti. Be to, stiprėja imuninė sistema. Patyrusi keliautoja Rasa surado būdą, kaip taupant laiką apjungti vaikščiojimą ir masažą į vieną.

„Aišku, į masažą dažnai nenueisi ir todėl labai džiaugiuosi atradusi masažines šlepetes, kurių dėka gali turėti masažą kiekvieną dieną savo namuose“, – kalbėjo R. Almantienė.

Pasak gydytojo osteopato R. Jakimavičius, yra įvairių būdų stimuliuoti pėdose esančius taškus, tačiau ne visi jie yra pakankamai veiksmingi arba tos procedūros reikalauja daug papildomo laiko.

„Gali pasiimti kamuoliuką su dygliukais, tą kamuoliuką stumdyti ir maigyti. Organizmui būtų daug naudos, bet tam reikia skirti nemažai laiko. O štai su šlepetėmis žmogus vaikšto po namus ir tuo pačiu metu gauna tam tikrą terapinį poveikį“, – apie masažines šlepetes pasakojo gydytojas osteopatas R. Jakimavičius.

R. Almantienės teigimu, iš pradžių reikia tik pastovėti ant šlepečių. Reikia pajausti, kurias kūno vietas spaudžia skirtingi taškai. Pradžioje gali būti juntamas nedidelis diskomfortas, bet pasak Rasos, prie to greitai priprantama.

„Šlepetes turiu tiek namie, tiek ir darbe. Ypatingai man patinka jas avėti ryte. Užsidedu šlepetes, einu į vonią,  prausiuosi ar dantis valausi, o vakare grįžusi iš karto vėl apsiaviu. Ypatingai svarbu tai, kad pagerėjo mano miego kokybė“, – savo patirtimi dalinosi R. Almantienė.