Sveikata

Taškinis masažas – puikus būdas atsipalaiduoti po sunkios dienos

taskinis masazas

Rytų medicinos atstovai prieš kelis tūkstančius metų žinojo, kas yra taškinis masažas ir kodėl jį verta praktikuoti, kokias ligas su juo galima išgydyti ir kokį poveikį sveikatai jis daro… Ilgainiui toks praktikavimas buvo pavadintas netradiciniu gydymo metodu. O šiandien tai sparčiai pažengusi procedūra, kurios metu masažuojami tam tikri aktyvūs kūno taškai. Beje, taškinis masažas yra įgavęs ne vieną pavadinimą – akupunktūra, akupresūra, refleksoterapija – tačiau jų reikšmė tokia pati.

Prisiminus taškinio masažo pradžią, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog jis visuomet buvo atliekamas rankomis, spaudant tam tikrus kūno taškus. O šiuo metu į pagalbą jau galima pasitelkti akupresūrinį  taškinį masažo kilimėlį ar masažuojančias šlepetes. Pastarosios itin sparčiai populiarėja ir beveik tampa taškinio masažo priemonių lyderėmis.

Taškinio masažo rūšys – ką pasirinkti?

Kelis tūkstančius metų egzistuojantis ir praktikuojamas taškinis masažas gali būti atliekamas visam kūnui (bendrasis masažas) ir tam tikroms kūno dalims, pavyzdžiui, veidui, nugarai, rankoms, kojoms ir pan. Tačiau labai svarbu žinoti ir kokiu tikslu masažas atliekamas, nes nuo to priklauso jo poveikis.

Pavyzdžiui, klasikinis taškinis masažas – mylimas tų, kurie siekia išsigydyti tam tikrą sutrikimą, nes jo metu numalšinami skausmai, įtampa, patinimai, pagreitinamas pažeistų audinių gijimas. Be to, klasikinis taškinis masažas padidina raumenų darbingumą, stiprina sąnarius ir sausgysles. Tuo tarpu relaksacinis masažas dažniausiai pasirenkamas tų, kurie jaučia didelį nuovargį, nes padeda atsipalaiduoti, sumažina įtampą ir harmonizuoja visą kūną, padidina darbingumą ar sustiprina organizmo atsparumą. Dar vienas paminėtinas taškinio masažo būdas – Shiatsu, kurio metu spaudant masažuojami tam tikri kūno taškai ir pasiekiama akivaizdi nauda, t. y. stimuliuojama endorfinų gamyba, mažinamas skausmą tam tikrose kūno vietose, gerinama nuotaika, nervų sistemos veikla, greitinama medžiagų apykaita.

Tai tik keli taškinio masažo metodai, pasirinkti galima ir kitokias jų rūšis – sportinį, kosmetinį, japoniškąjį, chiromasažą, ajurvedinį masažą ir pan. Nors besidominčiųjų taškinių masažu yra nemažai, tačiau jį išbandyti dažnai pritrūksta laiko ar motyvacijos. Dėl šios priežasties buvo išrastos pagalbinės priemonės, viena iš jų – mesažuojančios šlepetės, neatimančios daug laiko, bet duodančios efektyvius rezultatus.

Kuo taškinis masažas naudingas kūnui ir organizmui?

Taškinis masažas – gyvybinių taškų stimuliavimas, kuris tirpdo energinius blokus ir harmonizuoja in-jan energijų tėkmę, todėl akivaizdžiai pagerėja tiek fizinė, tiek dvasinė sveikata: atsipalaiduojama nuo streso, paleidžiamos negatyvios emocijos, pašalinami ar numalšinami skausmai, išsivaduojama nuo raumenų įtampos. Itin pravartu išbandyti šį metodą dėl to, kad įsigijus atitinkamas priemones, pavyzdžiui, masažuojančias šlepetes, tai puikus savigydos ir puikios sveikatos išsaugojimo būdas.

Tokie savigydos pasirinkimai išsiskiria akivaizdžiais privalumais ir teigiamu poveikiu. Pirmiausia, verta akcentuoti privalumus:

  1. Paprasta naudoti ir itin mažai kainuoja.
  2. Atima mažai laiko – vos 20–30 min per dieną. Bet devėdami masažuojančias šlepetes jūs galite atlikti ir kitus darbus namuose!
  3. Suteikia komfortą – taškinį masažą galima atlikti bet kurioje vietoje: namuose, darbe, kelionėje, gamtoje ir kitose vietose.
  4. Duoda papildomų galimybių: suteiksite sau pagalbą ir pagerinsite tiek fizinę, tiek dvasinę būklę.

Ir tai nėra viskas, kodėl taškinis masažas šiuo metu toks populiarus. Viešai galima rasti daugybę informacijos, nurodančios, kad taškinis masažas padeda išgyti nuo tam tikrų ligų ir sveikatos sutrikimų, tokių kaip alergijos, galvos skausmų, radikulito, nervų uždegimų ir nervinio pervargimo, skrandžio sutrikimų, bronchinės astmos ir pan. Vertėtų akcentuoti, kad šis metodas ne tik nuskausmina, bet ir pašalina skausmo priežastis, ypač esant esant galvos, kaklo, sprando, nugaros, kojų, rankų ar stuburo skausmams, kurie itin gerai pažįstami tiems, kurie dirba sėdimą darbą, daug laiko praleidžia kelyje ir yra fiziškai pasyvūs.

Vis tik taškinį masažą gali praktikuoti ir stipriais sveikatos sutrikimais nesiskundžiantys asmenys, nepriklausomai nuo jų amžiaus, lyties ir bendros būklės. Žinote kodėl? Tam yra nemažai priežasčių, nes taškinis masažas (arba masažuojančios šlepetės):

  1. Harmonizuoja visą kūną, įtraukiant įvairius organizmo resursus
  2. Stiprina imunitetą ir palaiko gyvybinę žmogaus energiją
  3. Pašalina įtampą, išlaisvina nuo negatyvių emocijų ir streso sukeltų neigiamų padarinių, pagerina nuotaiką. Tam tikrų kūno taškų stimuliavimas gelbsti nuo depresijos ir pagerina miego kokybę.
  4. Atnaujina vidaus organų funkcijas
  5. Teigiamai veikia hormonų veiklą ir yra vadinama laimės hormonų terapija

Taškinis masažas – emocinio, mentalinio ir fizinio atsipalaidavimo garantas, todėl drąsiai taikykite šią terapiją savarankiškai, t. y. įsigydami reikalingas priemones (pavyzdžiui, masažuojančias šlepetes).

Tik reikėtų atminti, kad tam, jog pajaustumėte naudą, vienos procedūros neužtenka, jos turi būti atliekamos reguliariai.